آخرین به روز رسانی در
۱۳۹۷-۱۰-۲۳

اگر قصد طراحی یک سایت برای آموزشگاه عمومی یا خصوصی خود را دارید دو راه کلی رو به روی شما وجود دارد. از یک خدمات طراحی سایت آموزش آنلاین استفاده کنید یا این که خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید. اگر مورد دوم را انتخاب کنید با یک سری پوسته ها و خدماتی رو به رو خواهید شد که می توانید از خانه این طراحی را انجام دهید. اما طراحی یک سایت آموزش مجازی دقیق و حرفه ای نیاز به یک تیم حرفه ای هم خواهد داشت. بنابراین انجام دادن کار به تنهایی ممکن است خیلی طول بکشد. گاهی اوقات این روش با شکست نیز رو به رو می شود. در این مطلب به طراحی سایت آموزش آنلاین، طراحی سایت آموزش مجازی، وب سایت آموزشی، طراحی سایت آموزشگاهی اشاره می کنیم.


واقعیت این است که طراحی سایت تجاری با طراحی سایت آموزش آنلاین متفاوت است. بسیاری از طراحان سایت آموزشگاهی اشتباهات معمولی را مرتکب می شوند.

اشتباهات معمول در طراحی سایت آموزش آنلاین

هدایت کردن اشتباه کاربر: طراحی سایت آموزش آنلاین باید کاربر پسند باشند. تعداد کلیک های کاربر بعد از طراحی سایت آموزش آنلاین باید به حداقل برسد تا کاربران برای رسیدن به هدفشان دچار سختی نشوند.

حوصله سر بر بودن: طراحی سایت آموزش آنلاین باید به گونه ای انجام شود که نوجوانان و کودکان را به راحتی به خود جذب کند. اگر سایت شما خسته کننده باشد این قشر از جامعه را به راحتی ازدست خواهید داد.

ساده نبودن: طراحی سایت آموزش آنلاین باید به گونه ای انجام شود که در نهایت به سادگی آن افتخار کنیم. اگر طراحی سایت آموزش آنلاین با پیچیدگی انجام شود به سرعت باعث نا امیدی می شود.

طراحی سایت آموزشی

دانش آموزان با مشکل یادگیری روبه رو نیستند، بلکه به دلیل انعطاف ناپذیر بودن برنامه های درسی دچار بیزاری از یادگیری شده اند و برنامه های درسی رایج را مطابق با مغزها و ذهنهای تغییریافته خویش نمی یابند. طراحی سایت آموزش آنلاین یکی از روش های مقرون به صرفه است. نتایج پژوهشها نشان میدهد که نزدیک به نیمی از افراد جامعه، حس بینایی برتری دارند و نزدیک به یک پنجم از برتری حس شنوایی برخوردارند؛ یعنی از راه گوش بهتر یاد میگیرند. بیش از یکسوم دانش آموزان از راه لمسی و جنبشی بهتر یاد میگیرند.

مدرسه های امروز باید از روشهای چندحسی در آموزش بهره بگیرند و فرایند یاددهی- یادگیری را با استفاده از فناوری به پیش ببرند. برنامه درسی باید قابلیت این را داشته باشد که دانش آموزان را برای کسب موفقیت در دنیای در حال تغییر و متاثر از فناوریهای گوناگون و نو آماده کند. علت طراحی سایت آموزش آنلاین این است که این حس های یادگیری را در دانش آموزان تقویت کنیم تا به بهترین نتیجه برسند.

وب سایت آموزشی

با اهداف برپاسازی کلاس‌ها به صورت آنلاین و کاملا مجازی از مهمترین اهداف طراحی این نمونه سایت آموزش آنلاین است که از مهمترین دلایل تشکیل کلاس ها به صورت آنلاین می تواند موارد مختلف همچون جلوگیری از اتلاف وقت، یا دور بودن از موسسه آموزشی شما باشد.

خدمات ارائه شده در یک وب سایت آموزشی

 • ایجاد کلاس آنلاین و مجازی
 • اعلام دوره های آموزشی و دسته بندی آن ها و ارائه نسخه دانلود شدنی آن به کاربران آنلاین وب سایت آموزشی
 • ثبت نام به صورت آنلاین و دریافت شهریه توسط درگاه بانکی و …
 • گرفتن آزمون ها به صورت آنلاین و اعلام نتیجه آزمون در همان لحظه
 • فروشگاه کتاب به صورت آنلاین برای استفاده از کتاب ها و دانلود آن ها
 • نمایش اخبار و مقالات در جهت جذب بیشتر متقاضیان آموزش
 • تاریخچه و معرفی مرکز آموزشی
 • اخبار مرکز آموزشی و سایر اخبار مرتبط
 • دوره های آموزشی در حال برگزاری و دوره های آموزشی آتی
 • شرایط و نحوه ثبت نام متقاضیان آموزش
 • برنامه زمان بندی کلاس ها
 • ثبت نام آنلاین در دوره های آموزشی
 • معرفی کتاب ها و جزوات آموزشی
 • فروش کتاب ها و جزوات و سایر وسائل کمک آموزشی
 • صدور کارنامه و اعلام نتایج
 • دانلود جزوات اساتید، نمونه سؤالات و …
 • تصاویر و ویدیوهای آموزشی
 • گالری تصاویر از آموزشگاه و فعالیت های آن
 • درج نظرات راجع به آموزشگاه و دوره های آموزشی
 • خبرنامه ایمیلی و پیامکی برای کاربران
 • امکان گفتگوی زنده با پشتیبان آموزشی
 • معرفی اساتید و مربیان به صورت گرافیکی
 • انجمن گفتگو
 • ربات تلگرام با امکان درج محتوای وب سایت آموزشی در کانال تلگرام به صورت اتوماتیک
 • برگزاری نظرسنجی های آنلاین

هدف مدیر در وب سایت آموزشی

اگر از مدیران یک موسسه آموزشی باشید داشتن یک نمونه سایت آموزش آنلاین ایده آل می تواند به طور شگفت آوری در جذب مخاطبان بیشتر و افزایش آمار ثبت نام و برپایی کلاس ها در مرکز آموزشی شما کمک نماید.مطمئن باشید هم اکنون اساتیدی که در موسسه شما مشغول تدریس هستند با دیدن عکس و رزومه و پروفایل شخصی خودشان در وب سایت آموزشی خرسند خواهند شد و از کار کردن در موسسه شما به خود و شما افتخار میکنند. سعی کنید با داشتن وب سایت آموزشی هم دانشجو و هم استاد را راضی نگه دارید تا سود شما از این راه افزایش پیدا نماید.

طراحی سایت آموزش مجازی

طراحی سایت آموزش مجازی به طور موفقیت آمیز به خودی خود انجام نخواهد شد. اگر طراحی خود را به کسی واگذار کنید که تجربه ای در این بازار کار داشته باشد بهترین نتیجه را خواهید گرفت. هدف شما این است که طراحی سایت آموزشگاهی خود را به کسی بسپارید که در زمینه طراحی سایت آموزش مجازی تجربه قبلی داشته باشد. طراحی یک سایت آموزش مجازی به طور موفقیت آمیز به موارد بسیاری از فونت گرفته تا ترکیب صفحه ای بستگی دارد.

توجه به تعریف دهکده جهانی و یکی شدن یافته های بشر از علوم، راهکاری است که از طریق استفاده از فناوری های نو امکانپذیر است. برای ایفای نقش در این کاروان علم باید با استفاده از فناوری روز به هم اندیشی پرداخت. آشنایی با روشهای نوین آموزش براساس فناوری روز در سایر نظام های آموزشی اولین گام، اعمال امکانات و دیدگاه های بومی و منطقه ای گام بعدی است. استفاده از فناوری های نوین از سن های پایین با رسانه های آموزشی شروع میشود.

امروزه بسیاری از مشاغل برای دستیابی به اهدافشان استفاده های مختلفی از اینترنت می کنند. در این بین نیاز به استفاده از اینترنت و طراحی سایت آموزش مجازی برای مراکز آموزشی و آموزشگاهی بیشتر از دیگر حرفه ها احساس می شود. در طراحی سایت آموزش مجازی باید بتوان ارتباط درست بین تقاضا کنندگان آموزش و مراکز آموزشی برقرار کرد.

علت مقرون به صرفه بودن طراحی سایت آموزش مجازی

صرفه جویی در زمان و امکان دسترسی راحتر برای کاربران.

مرتفع شدن محدودیت مکانی، زمانی و امکان دستیابی به کاربران بیشتر در نقاط مختلف و از فواصل دور. زیرا پس از طراحی سایت آموزش مجازی در اینترنت قابلیت دسترسی از هر نقطه ای امکان پذیر خواهد بود.

اکثر مراکز آموزشی که از سیستم آموزشی سنتی و حضوری استفاده می کنند فقط می توانند از مراجعه حضوری افراد به آموزشگاه برخوردار باشند که اکثرا هم این افراد از مناطق نزدیک به آموزشگاه هستند، در این حالت دسترسی شما حتی در خود شهرتان هم به چند امجاور محدود است بنابراین شما می توانید با طراحی سایت آموزش مجازی و ارائه امکانات آموزشی لازم و ضروری در آن با صرف هزینه،زمان و منابع بسیار کمتر امکان دسترسی به کاربران بیشتر حتی در دورترین نقاط ایران را فراهم آورید.

طراحی سایت آموزشگاهی

اگر یک طراحی یک سایت آموزشگاهی به گونه ای انجام شود که در نهایت استفاده از آن ساده باشد و به طور حرفه ای طراحی شود، باعث می شود که دنیایی از موقعیت ها برای شرکت آموزشی شما فراهم گردد. بعد از طراحی سایت آموزشگاهی می توانید دانش آموزان جدیدی را به طرف خود جذب کنید. همچنین می توانید مدرسان بهتری را نیز استخدام کنید. با طراحی سایت آموزشگاهی می توانید با والدین و دانش آموزان به طور آنلاین ارتباط داشته باشید. بهتر است طراحی سایت آموزشگاهی خود را به دست افراد حرفه ای بسپارید که قبلا هم در این زمینه تجربه داشته اند.

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های جديد، بويژه فناوری های مربوط به عرصه اطلاعات و ارتباطات، زمينه تحولات سريع در جهان فراهم شده است. یکی از این زمینه‌ها طراحی سایت آموزشگاهی است. اين تحولات نيز دنيای جديدی را شكل داده و به ظهور رسانده كه از قسمت های متعادلی تشكيل شده است. بخش هايی كه جمع شدن آنها در كنار يكديگر در شبكه جديد اطلاعات، تعاملی نه از سر اتفاق كه از روی اجبار ناشی از ضرورت تاريخی است. طراحی سایت آموزشگاهی كه قرار است انسان را براي آينده آماده كند، بايد توانايی رويارويی با چالش‌هايی كه تحولات كنونی بر روی نسل حاضر قرار می دهد را داشته باشد. از اين رو بايد ماهيت آن پويا، تغيير پذير و منعطف باشد و در جهت رشد، تعالی و تغيير حركت كند.

در این مقاله با نحوه طراحی وب سایت آموزشی آشنا شدید. دقت کنید که طراحی سایت آموزش مجازی با طراحی سایت آموزشگاهی در بعضی مواقع متفاوت خواهد بود.

طراحی سایت آموزشگاهی در قرن حاضر

نقش فناوری در انتقال علوم باعث شده است تا فراگیری با سرعت زیادی وسعت یابد و رشد نوآوری در آموزش علوم، با سرعتی بیشتر از عمر ما طی شود. بنابراین، استفاده از شیوه هایی که منجر به یادگیری و کاربردی شدن علوم تجربی و یافتن مصداق های آن در زندگی باشد و باعث شود که فرد با استفاده از فناوری روز بتواند در صورت نیاز به کسب دانش و اطلاعات بپردازد، به طراحی و برنامه ریزی نیاز دارد.

دانش آموزان امروز نسبت به دانش آموزان دیروز، از دروس و آموزش انتظاراتی متفاوت دارند. پس طراحی سایت آموزشگاهی باید به طور حرفه ای انجام شود. عامل این انتظارات، تغییرات سریع اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و فناورانه است که برآنان تاثیر گذاشته است. از طرف دیگر، مجهزتر بودن بسیاری از خانه ها از نظر کاربرد فناوری های جدید، نسبت به مدرسه ها، باعث می شود مغز دانش آموزان نسبت به جذب همة چیزهای نو و پیچیده در دنیای امروز فعال باشد. این مسئله در طراحی سایت آموزشگاهی نیز صدق می کند.

این وب سایت متعلق به طراحی وب پدیده می باشد. ۱۳۹۶©۱۳۹۹