آخرین به روز رسانی در
۱۳۹۷-۱۰-۲۴

اکثر مواقع در سایت هایی که طراحی می کنیم بخشی برای کنترل پس زمینه سایت در بخش تنظیمات قالب تعبیه می کنیم تا مشتری ( مدیر سایت ) بتواند پس زمینه سایت را تغییر دهد و بیشتر به مشتریان پیشنهاد می کنیم برای بهبود سرعت لود سایت از پترن ها استفاده کنند. اگر نمی دانید پترن چیست صفحه پترن را در ویکی پیدا بخونید. امروز به باید ها نباید هایی در طراحی پترن های گرافیکی خدمت شما دوستان توضیح خواهم داد.


در انتخاب اندازه پترن ها دقت کنید!

وقتی شما از یک پترن استفاده می کنید این پترن برای همه دستگاه ها استفاده خواهد شد. پس سعی کنید از اندازه ای برای ساخت پترن خود استفاده کنید که این اندازه نمایش سایت شما را در دستگاه های مختلف ضایع نکند. فکرش رو کنید که سایت شما از یک پس زمینه استفاده کرده که با پترن رنگی زیبایی ساخته شده و پترن شما اندازه ۸۰۰ در ۵۰۰ پیکسل دارد. حالا پترن شما از گوشه سمت راست بالای سایت شروع می شود و گوشه بالای سمت راست پترن شما قرمز رنگ هست.شخصی سایت شما رو با موبایلی با سایز صفحه نمایش ۴۸۰ پیکسل باز می کند. به نظرتون پس زمینه سایت شما چه رنگی خواهد بود؟ ? یک سایت با پس زمینه قرمز. چون فقط بخشی از پترن که قرمز هست توی سایت شما داره نمایش داده میشه.

ارائه رابط کاربری متناسب با رفتار کاربر

رفتار کاربر یکی از مهم ترین عوامل موجود در دیجیتال مارکتینگ هست. شما باید طراحی داشته باشید که کاربر را از نظر رفتاری به سمتی بکشاند که از سایت شما خوشش بیاید. حالا اینکه کاربر از سایت شما خوشش اومد میتونید هزار نوع چیز از کاربر بخواهید. چه بازدید زیاد از سایت شما ، چه خرید بیشتر از سایت شما و هر کار دیگری که بخواهید می توانید از کاربر بخواهید تا برایتان انجام دهد. چون وقتی سایت شما کاربر پسند شود اون وقت هست که در آمد سایت شما هم تضمینی شده. شما در طراحی پترن ها و الگو های سایتتان باید به این نکته توجه داشته باشید که رفتار کاربر یکی از عوامل کلیدی موفقیت شماست. پس پترنی طراحی کنید که کاربر با دیدن آن از سایت شما دلزده نشود. در واقع در طراحی محصولات دیجیتالی باید به این نکته توجه داشته باشید طراحی نباید تنها از نظر شما با کیفیت باشد، بلکه باید از نظر همه با کیفیت باشد.

ساخت یک تصویر واضح و یکپارچه

اصلا پترن ها برای این منظور ساخته شده اند! شما باید پترن خودتون رو به شکلی واضح و یکپارچه طوری طراحی کنید که هنگام قرار گرفتن شکلی واحد و متحد را بسازند. کاربر نباید موقع دیدن پترن های شما متوجه شود که این پس زمینه با کنار هم قرار گرفتن چند تصویر ساخته شده. کاربر نباید متوجه این موضوع شود. پترن شما باید دقیقا شکل یک دیوار باشد که با کنار هم قرار گرفتن آجر ها به شکل منظم ساخته شده.

پس پترن هایی طراحی کنید که با کنار هم قرار گرفتن یک تصویر روشن و واضح برای شما پدید آورند.

ایجاد تصاویر حرفه ای با پترن ها

البته سعی کنید پترن های طراحی شده به سادگی دیوار یا یک برگ کاغذ هم نباشندو سعی کنید پترن هایی طراحی کنید که خودتون هم با دیدن اونها حیرت زده بشید.

در طراحی پترن های گرافیکی موارد زیادی دخیل هستند که موارد ذکر شده جزو چند نکته کلیدی طراحی پترن ها بود که خدمتتون عرض کردم. در آینده مقالات بیشتری در مورد طراحی پترن های گرافیکی خدمت شما ارائه خواهم کرد.

این وب سایت متعلق به طراحی وب پدیده می باشد. ۱۳۹۶©۱۳۹۹